A férfi bőr nem önálló bőrtípus – mégis érdemes külön foglalkozni vele sajátos fiziológiája és gyakorlati kezelhetősége miatt, hogy személyre szabottan kezelhessük az urak bőrét
A férfiak bőrszerkezete a hormonális különbözőségükből fakadóan eltér a női bőrtől, így kezelése is másfajta hozzáállást igényel. Ez nem azt jelenti, hogy bőrük felépítése teljesen más, azonban néhány különbség megfigyelhető.
A herében termelődő androgén hormonoknak tulajdoníthatóan fokozódik a bőr mirigyeinek aktivitása, azaz a verejték és a faggyú termelése, ami a pubertás idején a legszembetűnőbb. Bőrük általában pórusosabb, zsírosabb. Emellett a férfi bőr hámrétegének elszarusodott része vastagabb, kb.15-20%-kal, mint a nőké. Ez a fokozottabb szarusodás az egyik oldalon védelmet jelent, míg a másik oldalon a bőrlégzés gátlásán keresztül (az anaerob baktériumoknak kedvezve) fokozza az akne képződés esélyét. A férfi bőr irharétegében is megfigyelhető némi eltérés a hölgyekéhez képest, ugyanis elasztikus és kollagénrost-állománya tömörebb, kötöttebb, emellett az egészséges szövet (ECM) vízmegtartása is jobb az erősebbik nemnél. Rostszerkezetük ,,rácsos”, ami stabilabb és feszesebb tartást biztosít. A narancsbőr kialakulása nem jellemző náluk.